Satelity a antény pro ČB  Montáže TV antén a satelitů  Provádíme montáže a instalace satelitů a televizních antén 

MONTÁŽ A INSTALACE SATELITU
MONTÁŽ A INSTALACE SATELITŮ

Pro příjem satelitního digitálního signálu DVB-S (SD - Standartní rozlišení) a satelitního digitálního signálu DVB-S2 (HD - Vysoké rozlišení) je zapotřebí mít dostačující parabolickou anténu, konventor (LNB), dekódovací kartu (pro příjem českých, sloveských a placených kanálů), satelitní přijímač (SD nebo HD) nebo satelitní počítačovou kartu.

 

Schéma zapojení příjmu ze 3 satelitů na jedno účastnické místo (TV)

 

Pro příjem kanálů v HD kvalitě je nutné mít všechny komponenty HD kompatibilní (LNB, satelitní přijímač, televizi s HD rozlišením nebo HD satelitní kartu do PC). Na následujících obrázcích je vidět zřejmý rozdíl mezi rozlišením SD a HD.

Kvalita obrazu SD na TV s velkou uhlopříčkou Kvalita obrazu HD na TV s velkou uhlopříčkou

Provádíme montáže satelitních parabol na stožár, držák na zeď nebo na zábradlí. Parabolu nasměrujeme na Vámi vybranou družici nebo družice. V současné době poskytují české kanály družice Astra 3A/1D (pozice 23,5°E), kde nabízí své služby poskytovatel Skylink , na družici Thor 5, Thor 6 (pozice 0,8°W) je operátor FreeSAT (UPC) a na družici Intelsat 10-02 (pozice 1°W) Digi TV. Provádíme montáže pro všechny uvedené poskytovatele. Jednotlivou programovou nabídku a cenu zjistíte kliknutím na odkaz daného posyktovate. Satelitní komplety se ve většině případů prodávají pro poskytovatele  Skylink , kde kromě příjmu českých kanálů z Astra 3A/1D je součástí balení i konvertor (LNB) pro příjem sousední družice Astra 1A-H z orbitální družice 19,2°E, kde jsou stovky volně šířených TV programů, mezi kterými jsou i někderé i v HD kvalitě. Z této družice lze přijímat převážně německé kanály, ale i některé anglické, francouzské, polské a další.

Dále nabízíme montáž satelitů pro cizince, menšiny a jiná etnika. Pro vietnamské diváky z družice Hotbird 13°E nabízíme volně šířený vietenamský kanál VTV 4, dále pro ruské a ukrajinské diváky nabízíme spoustu programů z družice Sirius (pozice 5°E) a Amos (pozice 4°W). Maďarské programy lze sledovat pouze od poskytovatelů FreeSAT (UPC)Digi TV.

Předpokladem bezproblémového satelitního příjmu je přímá viditelnost na družici. Ta je zajištěna ve většině případů (95%), avšak jsou místa, kde satelitní vysílání přijímat nelze. Těmito místy jsou objekty, které se nacházejí blízko vyskokých budov nebo stromů a hlavně musí být vždy parabola nasměrována na jiho-východ, respektive jih. Nevýhodou oproti pozemnímu digitálnímu vysílání je nutná větší počáteční investice. Pro zjištění možnosti příjmu nás kontaktujte a my Vám zdarma poskytneme poradneství.