Satelity a antény pro ČB  Montáže TV antén a satelitů  Provádíme montáže a instalace satelitů a televizních antén 

EZS - ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY
EZS - Elektronické zabezpečovací systémy

Elektonický Zabezpečovací Systém (EZS) zabezpečuje objekt (dům, byt, sklad, garáž, firma...) v době Vaší nepřítomnosti. Objekt lze hlídat mnoha způsoby podle Vašich požadavků. Zde Vám představujeme popis složení a funkci nejběžnějšího modelu zabezpečení objektu. Výhodou našich systémů je snadná obsluha, provoz a možnost dalšího rozšíření.

Systém se skládá z ústředny, jenž má za úkol napájet (sama ústředna je zálohovaná dostatečnou baterií aby bezpečnostní systém fungoval i při výpadku elektrické energie nebo sabotáži) a propojit dohromady všechny příslušné komponenty a vyhodnocovat jednotlivé bezpečnostní stavy (klid, porucha, sabotáž, vloupání, požár...). Dále zde máme přístupovou klávesnici přes kterou se  ovládá celý bezpečnostní systém. Další potřebná jsou čidla jenž mohou reagovat na různé podněty (pohyb, teplo, kouř...). V případě výskytu domácích mazlíčků (kočka, pes...) se instalují čidla s PET ochranou (na domácí mazlíčky nereagují). Dále je dobré vybavit systém akustickou sirénou (vnitřní nebo venkovní), jenž upozorní blízké okolí na vyskytnutí problému (požár, vloupání, vylekání narušitele...). Pro kontaktování Vás jako majitele je zde namontována GSM brána, která Vám při výskytu problému pošle SMS zprávu na jedno nebo více Vámi zvolených telefoních čísel. Jinak systém může být ovládán dálkovým ovladačem (obdoba dálkového ovladače od auta). Celý systém může být taktéž napojen na anténu Pultu Centrální Ochrany (PCO), jenž v době Vaší nepřítomnosti vyšle zásahové vozidlo a objekt zkontroluje.

Z hlediska ovládání je systém ovládán přístupovou klávesnicí, která je umístěna tam, kde je k ní nejlepší přístup z celého objektu (většinou na chodbě u vstupu). Každý ovládací prvek i samotná ústředna je v hlídaném prostoru, stejně jako každá obytná místnost. V případě vloupání i poruchy Vás systém automaticky upozorní prostřednictvím SMS zprávy na libovolná mobilní telefonní čísla. Systém zároveň spustí zařízení pro akustickou (možno nainstalovat i optickou) signalizaci.

V souladu s aktuálními požadavky na bezpečnost lze do systému aplikovat i prvky Elektronických Požárních Systémů (EPS) jako třeba detekce požáru (v novostavbách je to dnes už povinnost). Nejlepší výsledky máme se systémy Jablotron a Satel. Je zde i možnost montáže bezdrátové verze těchto systemů.

Zde je pár příkladů zapojení:

Schéma zapojení EZS v bytě 3+1

Schéma zapojení EZS v bytě 4+1

Schéma zapojení EZS v rodinném domě